Отпуснаха коледни добавки за най-бедните пенсионери
Публикувана: сряда, 26 ноември 2025 г.
Министерският съвет отпуска по 120 лева коледна добавка за възрастните хора, които получават пенсии и добавки до линията на бедност (638 лева). Това съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.
„Решението е взето на правителственото заседание днес“, допълни министърът. Прогнозата е, че през месец декември броят ще бъде около 536 хиляди души, а за коледните добавки ще са необходими малко над 64 милиона лева.
„Направена е сметката, парите ги има. Могат да са спокойни всички хора, които ще получат тези добавки“, допълни министърът.
Гуцанов поясни, че в момента в Министерството на труда и социалната политика се работи по закон, така че тези коледни и великденски добавки да бъдат обективирани в закон. „Там да се направи така че не само пенсионерите, но и уязвимите слоеве на всички наши граждани да могат да получават тези добавки. Ще прецени как точно това да стане“, допълни той.
Той каза, че понякога се получава така, че майка с дете например има необходимост от добавките, защото е под линията на бедност. „Друг път обаче е до линията на бедност, но има други доходи, като апартаменти под наем, земи под аренда. Тоест трябва да се направят много точни справки. Националната агенция за приходите също ще се включат в изготвянето на този законопроект“, подчерта министърът.
Целта е да има справедливост и българските граждани, които имат нужда от подкрепа, наистина да я получат и да няма ощетени.
Министърът определи Бюджет 2026 г. като „най-социалния“.
Източник: БГНЕС
| Турция | 01:00 | Венецуела | |||
| Белал Мухамад | 01:00 | Габриел Бонфим | |||
| Вегас Голдън Найтс | 03:10 | Каролина Хърикейнс | |||
| Лихтенщайн | 16:00 | Кипър | |||
| Флавио Коболи | 16:10 | Александър Зверев | |||
| Дания | 19:30 | Украйна | |||
| Саски Баскония | 20:00 | Ховентут Бадалона | |||
| Косово | 21:00 | Андора | |||
| Хърватия | 21:45 | Словения | |||
| Гърция | 22:00 | Италия | |||
| Лас Палмас | 22:00 | Малага |



